Jdi na obsah Jdi na menu
 

O nás

Kdo jsme ?

Rodinné centrum Kolovraty - Macek o.s. je organizace, která je založená na dobrovolné práci maminek a tatínků převážně žijících v Kolovratech.
Macek byl založen na podzim roku 2004 maminkami, které hledaly prostor pro setkávání se se svými dětmi. Na začátku jsme se soustřeďovali pouze na děti nejmenší, tedy batolátka a kojence. Postupem času, jak nám děti odrůstají rozšiřujeme naše aktivity na děti předškolní. Pokud naše nadšení a síla vydrží do dalších let,  věřím, že najdeme i aktivity pro děti školou povinné.

Co je naší náplní?

Pro nejmenší děti s rodiči vytváříme  pravidelné programy, k dispozici je v daný den také volná herna...
Pro předškoláky  jsme pořádáli angličtinu a výtvarku (ta byla i pro školáky). 
K našim tradičním větším akcí pro veřejnost patří :
„Podzimní táborák s drakiádou“,  „Lampionový průvod“,  „Mikulášská“,  „Masopustní rej masek“, „Vítání jara“,  „Rej čarodějnic“ a  „Dětský koutek na kolovratském dětském dni“.
Mateřské centrum také spolupracuje s paní Janou Kněžínkovou, která pořádá cvičení pro rodiče s dětmi od dvou let a pro děti předškolního věku ve školní tělocvičně. 
Pro nastávájící maminky a maminky po porodu nabízí mateřské centrum služby laktační poradkyně Zuzany Ďoubalové.
Kromě aktivit pro děti, organizuje mateřské centrum také aktivity pro rodiče. V minulosti jsme pořádali burzu dětského oblečení, kurz vázání dětí v šátku, kreativní kurz tvoření adventních věnců, kurz drátování a další...

V našem centru je k dispozici  kuchyňka s varnou konvicí a základním nádobím (pravidla pobytu). V průběhu dvou otevřených hodin organizuje několik maminek cvičení rodičů s dětmi, kterého se můžete zdarma zúčastnit (básničky písničky). Program je vhodný pro děti přibližně od jednoho roku věku a je pochopitelné, že tak malé děti neudrží pozornost po celou dobu programu. Počítáme s tím, že některé děti budou cvičit a učit se básničky, malovat a dívat se na pohádku a některé ne.
Za mírný poplatek je možné vyvěsit na naší nástěnce Váš inzerát do skupin "Prodám", "Koupím", "Různé".

 

Pro koho tu jsme?

Pro všechny rodiče a prarodiče a jejich děti, kteří chtějí aktivně  trávit svůj čas. Pokud patříte mezi ně a zatím jste o nás neslyšeli, věřím, že tyto řádky vám napomohou si k nám najít cestu. 

Budeme rády, když se do našeho centra přijdete podívat. Vaše děti si u nás pohrají a vy si odpočinete třeba u kávy s ostatními maminkami. Pro dítě s sebou vezměte přezůvky, pití a svačinu.

Členství

Individuálním členem občanského sdružení se může stát každý zájemce starší 18 let věku, který vyplní a podepíše přihlášku, ve které souhlasí s posláním a úkoly občanského sdružení (stanovy sdružení).  

Pomoc s organizací

Chtěla-li by se některá z vás aktivně podílet na organizaci a provozu mateřského centra Macek, budeme rády. Také hledáme maminky, které by vedly různé zájmové kroužky pro nejmenší děti. Umíte-li zabavit děti cvičením, malováním, modelováním apod., spojte se s námi (kontakt)
Nabízíme členství v našem sdružení a s tím spojenou možnost spoluvytvářet program v centru a zlevněný vstup do Macka (
poplatek za členství je ve výši 100,- Kč za půl roku).

Poděkování

Mateřské centrum děkuje všem, kteří podporují jeho činnost.

Velký dík patří zastupitelstvu městské části Praha - Kolovraty, které nám poskytlo místnost k pronájmu a od kterého získáváme finanční výpomoc formou grantů.
Dále děkujeme všem, kteří nám darovali hračky, paní učitelce Bouškové a dětem ze ZŠ Kolovraty, které vystupují na naší Mikulášské besídce a Infocentru Kolovraty, které nám pomáhá s rozmnožováním materiálů, a všem maminkám a tatínkům, kteří se aktivně podílejí na činnosti centra.
Dík také patří maminkám z MC Říčany, které nám poskytly vstupní informace pro založení našeho Macka...
V neposlední řadě děkujeme všem dětem a jejich rodičům, že se stále účastní našich akcí a tím nás podporují v další činnosti.